Günlük Su İhtiyacı Hesaplama

Sağlıklı yaşamın temel taşlarından biri olan su tüketimini doğru belirlemek için aligurtuna.com’un günlük su ihtiyacı hesaplama programunu kullanın! Doğru su içme alışkanlığı kazanarak vücudunuzu en iyi şekilde destekleyin. Hesaplayıcı, yaşınıza, cinsiyetinize ve günlük aktivitelerinize göre özelleştirilmiş su tüketim önerileri sunar. Sağlığınızı en üst düzeye çıkarmak için bugün hesaplamaya başlayın.

Bu program için; kilonuzu (kg), günde içinde toplam ne kadar süre egzersiz yaptığınızı ve içinde bulunduğunuz iklim şartlarını girdikten sonra HESAPLA butonunu tıklayın!

Sağlıklı bir yaşam sürmek ve vücudumuzdaki organların optimum şartlarda çalışabilmesini sağlamak için, gün içinde belirli bir miktarda su içmemiz gerektiğini hepimiz biliriz.

Günlük olarak içmemiz gereken su miktarı, genel sağlık durumu, ağırlık (kg), mevsim ve iklim şartları gibi bir çok kriterden etkilenmektedir. Örneğin yazın tüketmemiz gereken sıvı miktarı kışın tüketmemiz gereken sıvı miktarına göre belirgin bir şekilde fazladır. Ortam ısısı arttığında, vücuttan kaybedilen su miktarı da artacağı için bu ön görülebilir bir durumdur.

Günlük ne kadar su içmeliyim? Su içme hesaplama programı ile sayfamızda bu sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

(Günlük su ihtiyacı hesaplama kilo boya göre formumuz da sitemizde mevcut)

Günlük su ihtiyacı hesaplama programı:

Referanslar:

  1. How much water should you drink?
  2. How Much Water Should I Drink?
  3. Günlük su ihtiyacını hesaplama programı
  4. Günlük kalori ihtiyacı hesaplama

 

Günlük Su İhtiyacı Hesaplama Programı
Günlük Su İhtiyacı Hesaplama Programı