Doğacak Çocuğun Kan Grubunu Hesaplama

Anne ve babanın kan grubunu girerek, doğacak çocuğun kan grubunu hesaplama işlemini kolayca yapabilirsiniz!

Kan Grubu ve Kişiliğiniz:

Efsaneye göre kan grubu, kişiliği anlatıyor. Japonya’da, kan gruplarının kişilik özelliklerinden – mizaçtan uyumluluğa, ne tür bir sevgili olduğunuza, ne tür yiyecekler yemeniz gerektiğini belirlediğine inanılıyor.

Örneğin:

A kan grubu tipi, sakin ve güvenilirdir;
B kan grubu tipi, yaratıcı ve heyecan vericidir;
AB kan grubu tipi, düşünceli ve duygusaldır;
O kan grubu tipi, kendinden emin bir liderdir.

Kan Grubu ve Diyet:

Kan grubunuz için doğru beslenme diyeti, insanları belirli yiyecekleri yemeye teşvik eder ve A, B, AB veya O kan türlerine göre diğerlerinden uzak tutar.

Kan grubuna göre diyet olayını şöyle özetleyebiliriz:

A kan grubu diyeti – Vejeteryan diyetlerde, “daha ​​yerleşmiş ve daha az savaşçı çiftçi atalarının mirası”. A tipi diyet; soya proteinleri, tahıllar ve organik sebzeler içerir ve hafif egzersizi teşvik eder.

B kan grubu diyeti – Göçebe tipli B kan grubu, toleranslı bir sindirim sistemine sahiptir ve az yağlı süt, et ve ürünlerin tadını çıkarabilir, ancak diğer şeylerin yanı sıra buğday, mısır ve mercimeklerden uzak durması gerektiğini söylenir. B tipi iseniz, orta derecede egzersiz yapmanız önerilir.

0 kan grubu diyeti – Sindirim sisteminiz eski zamanların hafızasını koruyor, D’Adamo diyor ki, metabolizmanız yağsız et, kümes hayvanları ve balıklardan faydalanacak. Tahılları, ekmekleri ve baklagilleri kısıtlamanız ve kuvvetli bir egzersizin keyfini çıkarmanız tavsiye edilir.

AB kan grubu diyeti – Hassas bir sindirim sistemine sahiptir ve tavuk, sığır eti ve domuz eti yemekten kaçınmalıdır, ancak deniz ürünleri, tofu, süt ürünleri ve çoğu ürünün tadını çıkarmalıdır. AB’ler için uygunluk rejimi sakinleştirici egzersizlerdir.

Doğacak Çocuğun Kan Grubunu Hesaplama ile ilgili Bilgiler:

Uluslararası Kan Transfüzyon Derneği (International Society of Blood Transfusion – ISBT) tarafından toplam 35 insan kan grubu sistemi tanınmaktadır.

Paketlenmiş kırmızı kan hücrelerinin transfüzyonu ile ilgili olarak, tip O Rh negatif kanı olan bireylere genellikle evrensel bağışçı denir ve AB AB Rh pozitif kanı olanlara evrensel alıcılar denir.

Birçok hamile kadın, kendilerinden farklı, sorun olmayan kan grubu olan bir fetüs taşımaktadır.

Japonya’daki popüler bir inanç, bir kişinin ABO kan türünün kişiliğini, karakterini ve diğerleriyle uyumluluğunu belirlediğine inanıyor.

Vücudunuz dört ila altı litre kan taşırız. Her yıl yaklaşık 5 milyon Amerikalı kan transfüzyonuna ihtiyaç duyuyor.

Yanlış ABO grubundan kan almak hayatı tehdit edebilir. İngiltere nüfusunun neredeyse yarısında (% 48) 0 kan grubu vardır, bu da onu en yaygın kan grubu yapar.

Hangi Kan Grubu Kimden Kan Alır, Kime Kan Verir?

Kan GrubuKan Verebileceği GruplarKan Alabileceği Gruplar
A+A+ AB+A+ A- O+ O-
O+O+ A+ B+ AB+O+ O-
B+B+ AB+B+ B- O+ O-
AB+AB+Herkes
A-A+ A- AB+ AB-A- O-
O-HerkesO-
B-B+ B- AB+ AB-B- O-
AB-AB+ AB-AB- A- B- O-

Doğacak Çocuğun Kan Grubunu Hesaplama:


Doğacak Çocuğun Kan Grubunu Hesaplama