Tahmini Yaşam Süresi Hesaplama

Tahmini yaşam süresi hesaplama programı; uzun ömürlü bilgi sağlar ve yaklaşık sağlık yaşınızı veya biyolojik yaşınızı ve tahmini yaşam sürenizi hesaplar.

Ne kadar yaşayacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Takvim yaşımız, doğduğumuz tarihe göre belirlenir. Bu kronolojik yaşı, gerçek yaşımız olarak kabul etmemize rağmen; çoğu zaman 50 yaş kronolojik yaştaki bazı kişilerin 30 sağlık yaşında (biyolojik yaş) olabileceğini veya 35 yaş kronolojik yaştaki kişilerin 60 sağlık yaşında olabileceğini görüyoruz.

Tahmini yaşam süresi hesaplama nasıl yapılır?

Bir kişinin gerçek sağlık durumunu belirlemek ve tahmini yaşam süresi hesaplama işlemi yapabilmek için biyolojik yaşını incelemeliyiz. Biyolojik yaş, bir kişinin fiziksel ve zihinsel durumuna göre hesaplanır – ve dolayısıyla gerçek yaşını ifade eder.

Biyolojik yaş popülasyon kohortu; ortalama yaşam beklentisi ile aynı yaştaki bir insanın algılanan yaşam beklentisi arasındaki açığı tanımlamak için gevşek ve az nesnellik içeren bir kavramdır.

Yaşlanma biyobelirteçleri, kronolojik yaştan daha sonraki yaşlarda fonksiyonel kapasiteyi daha iyi tahmin eden biyobelirteçlerdir. Başka bir deyişle, yaşlanmanın biyolojik belirteçleri, kronolojik yaştan farklı olabilecek gerçek “biyolojik yaş” ı verecektir.

Sayfamızdaki bilgiler tamamen eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır.

Aşağıdaki gerçek yaş hesaplayıcımız, yaklaşık sağlık yaşınızı (biyolojik yaş) ve yaşam süresini hesaplar. Yaşınız ne kadar düşük olursa, sağlık ve yaşam tarzı alışkanlıklarınız o kadar iyi olur.

Yaşam Tarzı Alışkanlıkları – Uzun Ömürün Anahtarı:

“Biz tekrar tekrar yaptığımız şeyiz.” – Aristo.

Biyolojik yaşınızı asıl takvim yaşınızdan daha küçük veya aynı yapmak için sağlıklı davranışlar oluşturun ve bunlara bağlı kalın:

1. Sigara içme
2. Çok uyu
3. Stres seviyenizi yönetin
4. Çok gül ve hayatın tadını çıkar
5. Meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyet yiyin
6. İlişkilerinizi ve sosyal arkadaşlarınızı geliştirin
7. Tansiyonunuzu normal aralıkta tutun
8. Aşırı alkol, şeker, tuz, doymuş yağ ve işlenmiş karbonhidratlardan kaçının
9. Duman ve kirlilik gibi çevresel zehirleri azaltın
10. Kalp ve akciğerler için kuvvet antrenmanı ve kardiyo dahil düzenli egzersiz yapın.

Hesap makinesi sonuçları tam, doğru veya amaçlarınız için uygun olmayabilir ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz. Hesaplama sonuçları, şu anda yaşamı kısalttığı bilinen herhangi bir ciddi hastalığınızın olmadığını varsayar. Gerçek yaşınızla ilgili olabilecek her türlü sorunuz için doktorunuza danışın.

Tahmini yaşam süresi hesaplama programı:

 

Tahmini yaşam süresi hesaplama programı; uzun ömürlü bilgi sağlar ve yaklaşık sağlık yaşınızı veya biyolojik yaşınızı ve tahmini yaşam sürenizi hesaplar.
Referanslar:

  1. Sağlıklı yaşamın sırları » Özel Yazı
  2. Sağlıklı yaşamın sırları
  3. Life Expectancy Calculator
  4. How long are you going to live?

 

Tahmini yaşam süresi hesaplama programı