Adet Günü ve Yumurtlama Takvimi Hesaplama Programı

Adet günü ve yumurtlama takvimi hesaplama programı ile; doğum kontrolü ve hamile kalmak için en ideal zamanı bulmak artık çok kolay! Bu program (takvim yöntemi) ile adet (regl) döngülerinizi öğrenebilirsiniz.

Adet Günü ve Yumurtlama Takvimi Hesaplama Programı Ne İşe Yarar?

Yumurtlama dönemi takvimini bilmek, dolayısıyla hamile kalmak için en uygun zamanı bilmeyi sağlar ve bu da bebek sahibi olmak isteyenler için gerekli ve faydalı bir bilgidir. Bu hesaplamayı yapmak için, aşağıdaki formu kullanarak son adet kanamanızın başladığı tarihi ve bir önceki adet kanamanızın başladığı tarihi yazmanız yeterlidir. Böylece tahmini olarak ne zaman adet göreceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İlaveten hamile kalma ihtimalinizin en yüksek (yumurtlama – ovulasyon dönemi) ve en düşük (güvenli dönem) olduğu tarihleri öğrenebilirsiniz.

Adet görme: Menstruasyon – Regl olma
Yumurtlama: Ovulasyon
Güvenli dönem: Hamile kalma ihtimalinin en düşük olduğu dönem.
Yumurtlama dönemi: Hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu dönem.

Adetleri düzenli olan kadınlarda yumurtlama, adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir.

Dolayısıyla kabul görmüş olan yöntemler içinde, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur.

Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık.

Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır. (Yani adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir)

Aşağıya son 2 ‘adet döneminizin’ ilk gününü girmeniz yeterli!


Adet Günü ve Yumurtlama Takvimi Hesaplama Programı

Sosyal Medyada Paylas
WhatsApp   Facebook   Twitter   Tumblr
LinkedIn   Flipboard   Pinterest   Reddit