Adet Günü Hesaplama, Otomatik Yumurtlama Takvimi

Adet günü hesaplama programı ve yumurtlama takvimi ile; doğum kontrolünü güvenli bir şekilde yapmak ve hamile kalmak için en ideal zamanı bulmak artık çok kolay! Bu program (yumurtlama takvimi yöntemi) ile adet (regl) döngülerinizi öğrenebilirsiniz.

Adet Günü Hesaplama, Yumurtlama Takvimi Ne İşe Yarar?

Yumurtlama günü takvimini bilmek, size sonuç olarak hamile kalmak için en uygun zamanı bilmeyi sağlar ve bu da bebek sahibi olmak isteyenler için gerekli ve faydalı bir bilgidir. Bu hesaplamayı doğru bir şekilde yapabilmek için, aşağıdaki formu kullanarak son adet kanamanızın başladığı tarihi ve bir önceki adet kanamanızın başladığı tarihi yazmanız yeterlidir.

Böylece tahmini olarak ne zaman adet göreceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İlaveten hamile kalma ihtimalinizin en yüksek (yumurtlama – ovulasyon dönemi) ve en düşük (güvenli dönem) olduğu tarihleri öğrenebilirsiniz!

Adet görme: Menstruasyon – Regl olma
Yumurtlama: Ovulasyon
Güvenli dönem: Hamile kalma ihtimalinin en düşük olduğu dönem.
Yumurtlama dönemi: Hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu dönem.

Adetleri düzenli olan kadınlarda yumurtlama, adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir.

Dolayısıyla günümüzde tıpta kabul görmüş olan tüm yöntemler içinde, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu bu yöntemdir.

Bu hesapla, adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık.

Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır. (Yani adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir)

Aşağıya son 2 ‘adet döneminizin’ ilk gününü girmeniz yeterli!


Adet Günü Hesaplama, Otomatik Yumurtlama Takvimi