Bebeğim Ne Zaman Doğacak?

Bebeğim ne zaman doğacak? Hamilelik sürecinizin heyecan verici bir aşamasındasınız. Sitemizdeki hamilelik takvimi ve doğum hesaplama araçları ile bebeğinizin doğum tarihini tahmin edebilir, sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek için gereken bilgileri bulabilirsiniz. Hamilelik takvimimiz, adet döngünüz ve son adet tarihiniz gibi verileri kullanarak tahmini doğum tarihinizi hesaplar. Anne adaylarının merak ettiği “Bebeğim ne zaman doğacak?” sorusuna yanıt bulmak için sitemizi ziyaret edin.

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihini Hesaplama Programı ile hamilelik sürecindeki anne adayları bebeklerinin doğum tarihini kolayca hesaplayabilir! Her anne adayı için hamilelik süreci, hassas ve özellikli bir dönemdir. Anne olmak isteyen kadınlar, bebeklerinin ne zaman doğacağını hesaplar ve buna göre bir hazırlık yaparlar. Kadın doğum uzmanları, gebelik haftası hesabının döllenme tarihinden ziyade son adet gününe bakılmasını önermektedirler.

Bebeğin tahmini doğum tarihini hesaplama nasıl yapılır?

Doğum, hangi haftalarda olur? Bebeğinizin doğum tarihi, yaklaşık olarak gebeliğinizin 40 haftalık olduğu zamana göre hesaplanır ama yine de doğumların bir çoğu 40. haftadan önce gerçekleşir. En sık olarak bebeğin doğumunun gerçekleştiği zaman aralığı 37- 40 hafta arasıdır. Erken doğum tehtidi oluşursa, bu durumda daha önceki haftalarda doğum gerçekleşebilir. Bazen de gün aşımı (gün geçmesi) meydana gelebilir ve doğumun gerçekleşmesi 41-42 haftaları bulabilir.

Sezaryen ile doğum ne zaman yapılabilir? Sezeryan ameliyatı eğer isteğe bağlı önceden planlanmışsa, genellikle gebeliğin 39. haftasında yani yukarıda hesaplanan tarihten bir hafta önce gerçekleştirilir. Acil bir nedene bağlı yapılan sezaryen ameliyatları ise doğal olarak gebeliğin her haftasında gerekebilmektedir.

Günümüzde fikir birliğine varılmış en önemli konularda biri, tıbbi bir zaruriyet olmadıkça, sezeryan ameliyatı değil normal doğum yöntemi tercih edilmelidir.

Normal doğumun sezeryan ile yapılan doğuma göre – anne ve bebek sağlığı açısından – çok daha az riskli ve daha sağlıklı olduğu bilinen bir gerçektir.

Bebeğim ne zaman doğacak diyorsanız, hamilelik hesaplaması, doğum tarihi hesaplama cetveli bu sayfada. Doğum tarihini tahmini olarak hesaplamak zor değil. Bunun için basit bir formül yeterli olacaktır. Öncelikle, son adet tarihinizi gün, ay, yıl olarak hatırlamaya çalışmalısınız. Sistem gireceğiniz bu tarih verisine göre hesaplama yapacaktır.

Bebeğim ne zaman doğacak? hesaplama programını öğrenmek için öncelikle bilgisayarınızın gün ay ve yıl olarak tarihinin doğruluğunu kontrol ediniz:

 • Hesaplayıcı “hamilelik hesaplamasını” bilgisayarınızın tarih ve saat ayarına göre hesaplayacaktır.
 • Bilgisayarınızda kayıtlı tarih ve saat yanlışsa, hamilelik hesaplaması yanlış sonuç verecektir.
 • Aşağıdaki hesaplayıcıyı kullanarak, bebeğiniz için beklenen doğum tarihi hesaplamasını yapmanız mümkün olmaktadır.
 • Bebeğim ne zaman doğacak diyorsanız, hamilelik haftası hesaplama artık çok kolay.

Bebeğin tahmini doğum tarihini hesaplama programı:

 

Referanslar:

 1. Doğacak çocuğun kan grubunu hesaplama programı
 2. Hamilelik Takvimi Uygulama
 3. Bebeğim ne zaman doğacak?
 4. Gebelikte kalori ihtiyacı hesaplama
 5. Hafta hafta gebelik haftası hesaplama
 6. Takvim yöntemine göre hamilelikten korunma
 7. Adet takvimine göre hamile kalma
 8. Rhythm method for natural family planning
 9. Birth Control: Rhythm Method (Fertility Awareness)
 10. Ovulation calculator
 11. Ovulation calculator
 12. Periods and fertility in the menstrual cycle
 13. What is Ovulation?
 14. Menstrual cycles and ovulation
 15. What Is Ovulation? 16 Things to Know About Your Menstrual Cycle
 16. Gebelikte kalori ihtiyacı hesaplama, kilo alımı

 

Bebeğim Ne Zaman Doğacak?
Bebeğim Ne Zaman Doğacak?