Labial Füzyon nedir nasıl tedavi edilir

Sayfayı paylaş!

Aşağıdaki resme tıklayarak Op. Dr. Ali Gürtuna tarafından hazırlanan Labial Füzyon nedir, nasıl tedavi edilir? videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz!

Labial Füzyon nedir, nasıl tedavi edilir?
Labial Füzyon nedir, nasıl tedavi edilir?

Birleşme genellikle çocuğunuzun ergenliğe ulaşmasıyla doğal olarak ayrılır. Bu yavaş olur. Acı yok ve çocuğunuz bunun olduğunu fark etmeyecektir.

Genellikle tedaviye gerek yoktur.

Genital yapışıklık (labial sineşi) önemli sorunlara neden oluyorsa (örn. İdrar yapma sorunları), tedavi seçenekleri arasında hafif masaj veya östrojen kreminin uygulanması olabilir. Labiayı ayırmak için yapılan cerrahi son çare, ancak füzyonun geri dönme riski yüksek olduğundan önerilmez.

Labial füzyon olduğu gibi bırakmak en güvenli ve en etkili tedavidir.

Füzyonun diğer hastalıklar ile bir ilişki yoktur. Genital yapışıklığın çocuğunuzun gelecekteki cinsel ilişkiye girme veya bebek sahibi olma yeteneği üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.

 

Detaylı bilgi:

Labial Füzyon nedir (Genital yapışıklık tedavisi)

Referanslar:

1. Fleisher, Gary R.; Ludwig, Stephen (2010). Textbook of Pediatric Emergency Medicine. Lippincott Williams & Wilkins. p. 842. ISBN 9781605471594.

2. “NHS Direct Wales – Encyclopedia: Labial fusion“. NHS Direct Wales. Retrieved 2011-09-13.

——–

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Gürtuna’nın resmi YouTube kanalıdır.

https://www.youtube.com/channel/UCEpIYMIKw_wmvwTCOzEtpPA/_g?sub_confirmation=1

Default image
Op. Dr. Ali GÜRTUNA

Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Popüler sağlık konularında güncel, doğru ve güvenilir bilgi için sağlık sitemi ziyaret edin! Sünnet, kasık fıtığı, göbek fıtığı, apandisit ameliyatı, kabızlık tedavisi, inmemiş testis, idrar kaçırma ve kaka kaçırma, enfeksiyon hastalıkları, koronavirüs COVID 19, hesaplama programları ve çok daha fazlası.

Articles: 218