Bitkisel Zayıflama & Diyetsiz Zayıflama

Op. Dr. Ali Gürtuna - Çocuk Cerrahisi Uzmanı - Pediatric Surgeon

İlk değerlendirmemiz gereken konular, bitkisel zayıflama ürünlerinin kullanımının yararları ve zararları olacaktır. Peki bitkisel zayıflama niye bu kadar önemli oldu bunu değerlendirelim.

Şişmanlık yada obesite artık çağımızın yaygın sorunlarından biri haline gelmiştir. Özellikle gelişmiş ülkelerde şişmanlık daha büyük bir sorun olmuştur. Kadın, erkek yada çocuk olsun artık çoğu insan fazla kilolardan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurmaya başlamışlardır. O halde şişmanlık günümüzün popüler konularından biridir desek çok yanlış olmaz. Günümüzde birçok insan fazla kilolarım var, şişman mıyım, fazla kilolarımdan nasıl kurtulabilirim, zayıflama diyetleri, diyet listeleri, güncel diyetler gibi kelimeleri kullanarak google arama motorunda arama yapmaktadırlar.

Hal böyle olunca, zayıflama merkezleri, diyet merkezleri, güzellik merkezleri gibi birçok sağlık kompleksi hergeçen gün yükselen bir ivmeyle artmaktadır. Ve bunların herbiri mucize diyet, bir hafta zayıflama diyeti, yemek yiyerek zayıflama, spor yapmadan zayıflama, hem yemek ye hem zayıfla gibi sloganlarla insanların dikkatlerini çekmeyi başarmaktadırlar.

Bitkisel zayıflama diyetsiz zayıflama ürünleri

 

Sonuç olarak insanlar, zayıflama ve daha fazla kilo verme ümidiyle, ceplerinde diyet listeleri, zayıflama diyetleri ve hatta çeşitli zayıflama ürünleri ile gezer oldular. Bunlar bitkisel zayıflama ürünleri, zayıflama ilaçları, diyetsiz zayıflama ürünleri, zayıflama bitkileri gibi yöntemlere başvurmaktadırlar. Amaç hep daha fazla zayıflamak, daha fazla kilo vermek ve daha sağlıklı zinde bir hayat yaşamaktır.

Özetleyecek olursak, son dönemde terminolojimize yeni kavramlar eklenmeye başladı. Diyetsiz zayıflama diye adlandırılan diyetsiz zayıflama bitkileri, zayıflama tabletleri, zayıflama hapı, mucize zayıflama yöntemleri, bitkisel zayıflama ürünleri.

Peki, nedir diyetsiz zayıflama? Diyetsiz zayıflama yöntemleri yada kısaca diyetsiz zayıflama söylendiği kadar masum mudur? Yoksa diyetsiz zayıflama yöntemlerini kullanarak sağlığımızı riske mi atıyoruz? Zayıflama uğruna sağlığımızdan birşeyleri feda mı ediyoruz?

Şimdi diyetsiz zayıflama yöntemleri ile ilgili sorularımıza çok kısa göz atalım. Teorik olarak dünyanın hiçbir yerinde diyetsiz zayıflama olmaz. Şişmanlık problemi ortaya çıkmaması için, kilo vücuda giren kalori ile yakılan kalori arasındaki denge ile korunur. Eğer alınan kalori ile harcanan kalori dengesi düzenlenmez ise ilaçtan (zayıflama ilaçları) mucize bekleyemezsiniz.

İlaçlar, daha az kalori alınmasının yanı sıra vücudun o kaloriyi yakmasına yardım eder ya da kalorinin alınmasını engellerler. Yani eniyisi doktor kontrolünde uygulanan zayıflama yöntemlerini uygulamaktır.

Diyetsiz ama sağlıklı günler dileğiyle!

Sosyal Medyada Paylas
WhatsApp   Facebook   Twitter   Tumblr
LinkedIn   Flipboard   Pinterest   Reddit