Bebeğin Tahmini Doğum Tarihini Hesaplama Programı

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihini Hesaplama Programı, hamilelik sürecindeki anne adaylarının bebeklerinin doğum tarihini kolayca hesaplar! Her anne adayı için hamilelik süreci, hassas ve özellikli bir dönemdir. Anne olmak isteyen kadınlar, bebeklerinin ne zaman doğacağını hesaplar ve buna göre bir hazırlık yaparlar. Kadın doğum uzmanları, gebelik haftası hesabının döllenme tarihinden ziyade son adet gününe bakılmasını önermektedirler.

Bebeğin tahmini doğum tarihini hesaplama nasıl yapılır?

Doğum, hangi haftalarda olur? Bebeğinizin doğum tarihi, yaklaşık olarak gebeliğinizin 40 haftalık olduğu zamana göre hesaplanır ama yine de doğumların bir çoğu 40. haftadan önce gerçekleşir. En sık olarak bebeğin doğumunun gerçekleştiği zaman aralığı 37- 40 hafta arasıdır. Erken doğum tehtidi oluşursa, bu durumda daha önceki haftalarda doğum gerçekleşebilir. Bazen de gün aşımı (gün geçmesi) meydana gelebilir ve doğumun gerçekleşmesi 41-42 haftaları bulabilir.

Sezaryen ile doğum ne zaman yapılabilir? Sezeryan ameliyatı eğer isteğe bağlı önceden planlanmışsa, genellikle gebeliğin 39. haftasında yani yukarıda hesaplanan tarihten bir hafta önce gerçekleştirilir. Acil bir nedene bağlı yapılan sezaryen ameliyatları ise doğal olarak gebeliğin her haftasında gerekebilmektedir.

Günümüzde fikir birliğine varılmış en önemli konularda biri, tıbbi bir zaruriyet olmadıkça, sezeryan ameliyatı değil normal doğum yöntemi tercih edilmelidir.

Normal doğumun sezeryan ile yapılan doğuma göre – anne ve bebek sağlığı açısından – çok daha az riskli ve daha sağlıklı olduğu bilinen bir gerçektir.

Bebeğim ne zaman doğacak diyorsanız, hamilelik hesaplaması, doğum tarihi hesaplama cetveli bu sayfada. Doğum tarihini tahmini olarak hesaplamak zor değil. Bunun için basit bir formül yeterli olacaktır. Öncelikle, son adet tarihinizi gün, ay, yıl olarak hatırlamaya çalışmalısınız. Sistem gireceğiniz bu tarih verisine göre hesaplama yapacaktır.

Bebeğin tahmini doğum tarihini hesaplama programını öğrenmek için öncelikle bilgisayarınızın gün ay ve yıl olarak tarihinin doğruluğunu kontrol ediniz:

• Hesaplayıcı “hamilelik hesaplamasını” bilgisayarınızın tarih ve saat ayarına göre hesaplayacaktır.

• Bilgisayarınızda kayıtlı tarih ve saat yanlışsa, hamilelik hesaplaması yanlış sonuç verecektir.

• Aşağıdaki hesaplayıcıyı kullanarak, bebeğiniz için beklenen doğum tarihi hesaplamasını yapmanız mümkün olmaktadır.

• Bebeğim ne zaman doğacak diyorsanız, hamilelik haftası hesaplama artık çok kolay.

Bebeğin tahmini doğum tarihini hesaplama programı:

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihini Hesaplama Programı

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihini Hesaplama Programı