Nicdur Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkisel Tablet
Op. Dr. Ali GÜRTUNA On 20 Ara, 2011 At 04:11 PM | Kategori: Sigarayı Bırakma

Nicdur Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkisel Tablet
Nicdur İçeriği: Meyan kökü, Karabaş, Karanfil, Çörekotu, Yulaf, Melisa, At Kestanesi, Polen, Defne, Nane. %100 bitkisel karışımıdır.

Nicdur Kullanımı:
Nicdur ürün kaşığının 1 tablet dilin üstüne konularak 1-2 dakika kadar ağızda emildikten sonra yutulur. 7 gün boyunca hiç sigara içmeden, canınız sigara içmek istediğinde bitkisel karışımdan bir tablet alınır ve 7 gün bu şekilde tamamlanır.(Günde 20 kez sigara içme isteği olursa, 20 kez bitkisel tableti kullanabilirsiniz. Hiç bir yan etkisi yoktur.
(7 GÜN BOYUNCA KESİNLİKLE SİGARA İÇİLMEYECEKTİR.)

Nicdur Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkisel Tablet

7 gün tamamlanınca 8. ve 9. gün sabah aç karnına, sigara duman gargarası yapılması gerekir. (Bir sigara izmariti temin edilir, yakılır, duman içe çekilmeden ağza doldurulur, su gargarası yapılır gibi duman ağızda dolaştırılır ve üflenir. Bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken bir husus, kişi 7 gün sonra sigaranın etkisini görmek istediğinden, dumanı içine çeker ise formül bozulur. Gargara yapılırken duman kesinlikle içe çekilmeyecektir. Bu gargara da uygulanınca 10. gün, bitkisel tableti tam olarak uygulayan kişinin sigara içme isteği bir yana, sigara dumanı bile iğrenç gelecektir.

Nicdur Faydaları:
Sigara tiksindiricidir.
Stresi giderir, sakinleştirir.
Kronik öksürüğü azaltır.
Göğsü yumuşatır.
Balgam söktürür.
Diş eti ve ağız yaralarına iyi gelir.
Uyku düzenini sağlar.
Vucüda enerji ve zindelik verir.
Anjin, boğaz iltihabına iyi gelir.
Ağız kokusunu giderir.

Öneriler:
Sigarayı bıraktıktan sonra kilo almamak için şunları yapabilirsiniz; 30-35 gün yemeklerden önce meyve suyu ve mevsimsel meyvelerden yiyerek iştahınızı azaltabilir kilonuzu koruyabilirsiniz. Pek çok sigara tiryakisi, kesinlikle yanlış bir düşünce olan bırakmama sebebini kilo alma korkusu olarak söylerler.

Sigarayı bıraktıktan sonra vucüttaki nikotini atmak için şunları yapabilirsiniz; Nikotin, genç ve sporcularda 5-6 sene, orta yaşlılarda 9-10 sene, yaşlılarda, 15-16 sene sonra vucüttan çıkar. Ama 40 gün boyunca günde 1 adet orta boy kırmızı mor soğan yenilirse, 2-3 ay içinde nikotin vucüttan çıkar(denenmişti).

Bırakma Evresinde İşe Yarayacak 9 Öneri:
Sigara bırakıldığında ilk günler çok önemlidir. İlk on gün düzenli görüşme ve sonra 1, 3, 6 ve 12 aylarda görüşme faydalıdır.
Görüşmelerde sigarayı bırakmış kalma durumu, motivasyonun sürekliliği, yeniden başlama (relaps) eğilimi değerlendirilir.
Sigaraya yeniden başlama eğilimleri, sigara içmenin bırakıldığı ilk haftalar içinde olmaktadır. Bırakan kişi ilk iki kontrolüne kadar sigara içmemişse bırakmış kalma olasılığı yüksektir.

Ancak yeniden başlamalar başarısızlık olarak değerlendirilmemeli ve yeniden bırakma yönünde kişi motive edilmelidir.
Sigarayı azaltarak bırakanların yeniden başlama ihtimali bir anda keserek bırakanlara göre daha çoktur.
Sigara bırakıldığında ilk günler 3-5 dakika süren sigara isteği dalgaları sıklıkla gelecektir. Bu dalgaların kişinin sigara içme alışkanlıklarına göre, önceden de fark edilebilecek zaman ve durumlarda gelmesi, bırakma açısından kolaylık sağlar. Sigaranın zararlarına yoğunlaşarak veya bir arkadaşı ile sohbet ederek bu dalgayı atlatabilir.

Aynı zamanda sigarayı bırakan kişi için el alışkanlığının yerini alacak başka el ve ağız alışkanlıkları oluşturulur. İlk günler sigara içilen sosyal ortamlardan uzak kalarak 3-5 dakikalık dalgaların gelme sıklığının azaltılmasına çalışılır.
Bol sıvı gıda ve meyve tüketilerek hemen ağız alışkanlıkları değiştirilir hem de sağlıklı beslenilerek kilo alınmasının önüne geçilir.
Egzersize başlamak sigara bırakma sırasında görülen fazla yemenin getireceği fazla kilolar ve motivasyon açısından faydalıdır.

Nicdur Laboratuar Analiz Sonuçları
Yağ %8.17 Şeker %5.15
Protein (f;6.25) %10.11
Nişasta %13.90
Enerji (Kcal / 100p)%190.17
Ürün Üretim İzni Tarihi ve No'su : Tarım ve Köy İşleri Bakanlı' ğının 10 04 2008 G34-2020-00031-9 sayılı izni ile üretilmektedir.

- Çocuk Cerrahisi Uzmanı

comment closed