Lazer Lipoliz ile Göbek Eritme Zayıflama

Lazer lipoliz farklı dalga boylarındaki lazer ışığının özel fiber optik kablolar aracılığı ile yag dokusu içine uygulanması ile yapılan bir tedavidir. Kullanılan farklı dalga boyları arasında 1444 nanometrelik dalga boyu hızlı bir şekilde yağ depolarını eritmede ve vücut şekillendirmede etkili tedavi seçenekleri arasındadır.

Lazer lipoliz ile göbek eritme zayıflama

Lazer lipoliz sadece vücut şekillendirmede değil yüz liftinginde ve yüz şekillendirmede de kullanılmaktadır. Aynı zamanda ısı etkisi ile ter bezlerinde yarattığı harabiyet ile hiperhidroz (aşırı terleme) tedavisinde de kullanılmaktadır.

Lazer lipoliz uygulamasında küçük kesiler kullanarak yağ dokusu, geleneksel lipoliz yönteminden daha kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilir.. Dr. Daniel Man (Board Sertifikalı Plastik Cerrahı. Boca Raton, FL)’a göre 1444 nanometrelik lazer “Yağ hücrelerine daha fazla odaklanarak daha çok yağ parçalanmasını ve çevre dokuların daha az ısınmasını sağlıyabilir, böylece etkin sonuç ve daha az yan etki ile tedavi sağlanabilir”

FDA onayına sahip olan lazer lipoliz yüzü ve vücudu diğer lipo uygulamalarındaki yan etkiler olmadan nazikçe şekillendirebilirken, istenilen kıvrımları elde etmeyi sağlayabilir.. Karın, yüz, boyun, kalçanın iç kısımları ve kalçalar, diz, sırt ve kollar dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde güvenli bir şekilde kullanılabilir. Uygulama aynı zamanda erkek gynecomastia ve bayanlarda bel çevresinin şekillendirilmesi tedavilerinde oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Uygulama genel olarak lokal yada sedatif (uyku hali) anestezi ile yapılmaktadır. Hastalar herhangi bir yan etki oluşmadığı takdirde 24 saat sonra taburcu edilebilir. Yapılan çalışmalar lazer lipoliz uygulamaları sonrası morluk vb. yan etki oranının klasik tedavilere oranla daha az olduğunu göstermektedir. Uygulamadan 48 saat sonra hastalar çalışma hayatlarına dönebilmektedir.

Lazer lipoliz tedavisi bir zayıflama uygulaması olmayıp vücut şekillendirme yöntemidir.