Alexandrite Lazer Epilasyon
Op. Dr. Ali GÜRTUNA On 1 Ara, 2012 At 06:10 PM | Kategori: Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle Alexandrite lazer  için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köklerine ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve iz bırakan yanık sorununa yol açmaz.. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sağlıklıdır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer, epilasyon amacıyla en çok kullanılan lazer cinsidir. Bu lazerlerin en önemli özellikleri uygulama prosedürlerinin kolay olmasıdır. Hızlı lazerler olduklarından İşlem süresi kısadır. Alexandrite lazerlerin tercih edilmelerinin bir nedeni de uygulama yapıldığında kıllar yandığından uygulama yapılan alanın kıllardan anında temizlenmesidir. Bu kılsızlık durumu birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Alexandrite lazerlerde ağrı oldukça azdır. Birçok kimse ağrının az olmasından dolayı da alexandrite lazeri tercih etmektedir.

Alexandrite lazerler nasıl epilasyon yaparlar?

Kılın ve cildin rengini veren pigment yani boya maddesine melanin ismi verilir. Bu madde kıl ve deride bulunur. Bu maddenin yoğunluğu ise kılın ve derinin rengini belirler. Kıl koyu ise melanin miktarı yoğundur. Kıl açık, beyaz ise melanin miktarı az ya da yoktur. Bu nedenle bu lazerler açık renk kıllara etki etmezler. Alexandrite lazerler kılın yapısında bulunan melanin tarafından emilirler. Her atışta milisaniyelik bir süre içinde melanin enerjiyi tutup kıl köküne iletir. Kıl kökünde bu enerji ısıya dönüşür. Kıldaki kök hücreleri fonksiyonlarını yitirir. Böylece kalıcı epilasyon sağlanır. Alexandrite lazerin size uygun olup olmadığına ön görüşmede karar verilir.

Lazerin dozu nasıl ayarlanır?

Lazer dozu epilasyonun etkinliğini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Lazer dozunun yüksek olması etkinliği arttırır. Fakat yüksek lazer dozları cilde zarar verebilir. Bu nedenle lazer dozlarını cilt tipine göre dermatoloji uzmanları ayarlarlar. Uzman ve lazer konusunda tecrübeli kişilerin bu uygulamaları yapmaları bu nedenle önemlidir.
Alexandrite Lazer Epilasyon
Lazer epilasyon uygulamasında gerekenler:
Kıl oluşumunda gerekli olgunlaşma evresinin tamamlaması beklenmelidir.
Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir. Bu seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.
Alexandrite lazer epilasyon sisteminden etkilenerek zarar gören kıl köklerinin daha sonraki yıllarda kıl üretmesi mümkün değildir.
Hastanemizde EpiCare Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemi kullanılmaktadır.
EpiCare Lazer, FDA tarafından onaylanmıştır ve geniş bir kitle tarafından kalıcı epilasyon sonuçlarını sağlayan sistemler arasında kabul görmüştür. Etkin lazer teknolojisini kalite ve güvenle birleştiren EpiCare lazer sistemleri gerek yoğun çalışan kliniklerde güvenle kullanılmaktadır. 

EpiCare Lazer Sistemi : Alexandrite lazer sistemlerinin iyi epilasyon sonuçlarını sağladığı klinik çalışmalarda görülmüştür. EpiCare lazerin yaydığı dalga boyları
en güçlü şekilde kıldaki melanini hedefler ve çevredeki dokuları minimum seviyede etkiler. Epicare sistemi istenmeyen tüyleri yok ederken ciltte oluşacak Iekelenme, yanma gibi etkileri de minimize eder.

Neden Daha Hızlı?
Alexandrite lazer ile epilasyon uygulamalarında hız çok önemlidir.  Hızlılık arttıkça seans süreleri kısalır, böylelikle gün içinde hem daha çok uygulama yapılır hem de işlem için gelen hastalar uygulamaya daha kısa zaman ayırır.  Epicare hızlı olduğu için 2 kat daha kısa sürede uygulamayı bitirir. Örn:  Diğer Alexandrite cihazlarında uygulamaya giren bir kişi 2 saatte epilasyon uygulamasını bitiriyorsa, Epicare Alexandrite lazer cihazında 1 saatte epilasyon uygulamasını bitirir.  Aradaki 1 saat fark büyük bir avantaj ve ayrıcalık sağlar.

Neden Daha Güçlü?

Lıght Age Epicare Alexandrite cihazının LP modeli 65 watt, yüksek jull değerlerine rahatlıkla çıkıp değişik cilt ve kıl tiplerinde daha etkin sonuçlar elde edilebilir.
Doz seçeneğinin fazla olması:  Alexandrite cihazlarında pulse duration yani lazerin atış uzunluğu genellikle 3 ms, 3-50ms  veya 0,5-300 ms’dir. Epicare cihazında 3-300 ms dir. 0,5-300 ms olan Alexandrite lazer cihazlarında ise epilasyonda   5 ms-300 ms arasında ayarlama yapılabilir. Oysaki 3 milisaniyede  atış yapmak termal relaksasyon süresi kısa olan ince tüylerde önemlidir.  Epicarede Alexandrite lazer cihazında milisaniye tek tek arttırılabilir. Bu da farklı cilt ve kıl tiplerinde daha hassas ayar yapma olasılığı sağlar.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Esnek Tedavi Parametreleri
Etkili ve kalıcı sonuçlar için, yeterli lazer enerjisi çevre dokuya ısı olarak yayılmadan önce kıl folikülüne hızlı bir şekilde verilmelidir. Kılın termal gevşeme süresi optimum atış süresini belirler. Genellikle bu, kılın çapıyla artar. İnce tüylerde ise kalın tüylerden daha hızlı yayılır. Böylece, tüyler inceldikçe maksimum fayda için daha kısa süreli atışlar gerekir. EpiCare Sistemi tarafından verilen enerji, atış süresine bağlı değildir. Bu da her cilt ve kıl tipine en uygun lazer dozunu uygulamak konusunda bir esneklik sağlar. EpiCare Sistemlerinin değişken bir atış süresi vardır: 3-300 ms arası. Bu da tüm cilt tipleri için uygun olan ve hem zayıf hem de kalın tüylere uygun güvenli uygulamalara izin verir.

Ulaşılan Etkin Sonuçlar
EpiCare sistemleri daima maksimum ve güvenli fluense izin vererek, enerjisini en inatçı kıl foliküllerine kadar gönderebilmektedir. Yüksek güçlü Epicare modelleriyle, hızın kritik olduğu uygulamalarda en hızlı çözümleri sunar.

- Çocuk Cerrahisi Uzmanı

comment closed